Nové služby ze zahraničí mají pomoci rozhýbat tuzemský trh s byty

20.9.2012

Praha - V Česku se objevily dvě nové služby, které mají na základě receptů osvědčených v zahraničí rozhýbat ospalý trh s byty. Zatímco tuzemská společnost Floorplans získala od britské firmy Making Plans výhradní licenci na vytváření půdorysů šitých na míru, společnost Bonus Group na základě licence od britské Residence Visage nabízí nově úpravu nemovitostí před prodejem tak, aby byly atraktivnější. ČTK to zjistila mezi firmami.

"Dosud se půdorysy u starších nemovitostí objevovaly na českém trhu jen sporadicky. Hlavní myšlenkou naší společnosti je, aby realitní kanceláře poskytovaly půdorysy ke všem svým nemovitostem, aby klient dostával úplné a pravdivé informace," řekl ČTK majitel Floorplans a bývalý profesionální hokejista Miroslav Křivánek. Tržní potenciál ale podle něj má i vytváření půdorysů například pro kanceláře a další nebytové prostory.

Hlavní výhodou nové služby má být proti dosavadní tuzemské konkurenci jednoduchost, přehlednost a výrazně nižší cena zhotovených půdorysů. V nabídkách tuzemských realitních portálů je podle Křivánka asi 200.000 nemovitostí, Floorplans chce v prvním roce získat zakázky zhruba na 10.000 plánků.

Floorplans se při vstupu na tuzemský trh opírá o zkušenosti britské firmy Making Plans a průzkumy tamního trhu, které uvádí, že přehledný půdorys pomáhá rychlejšímu prodeji bytu.

Ze zahraničních zkušeností vychází také tuzemská Residence Visage ze skupiny Bonus. "Nestavíme na zelené louce, ale přinášíme službu, která ve Velké Británii a USA funguje již řadu let. Vycházíme z poznatku, že přes 90 procent lidí si nedokáže představit, jak by vypadal prázdný byt zařízený," uvedla projektová manažerka společnosti Residence Visage Jana Rybínová. Společnost bude mimo jiné od letošního podzimu půjčovat nábytek a bytové doplňky, které mají byt zatraktivnit.

Residence Visage kromě Prahy a středních Čech působí už také na Moravě. Podobný záběr mají v současnosti také zhotovitelé půdorysů z Floorplans. Obě firmy chtějí též postupně expandovat na Slovensko.

Autor: ČTK

 


Floorplans s.r.o.
Mobil: (+420) 776 451 025
E-mail: info@floorplans.cz
Více kontaktů

 

 

logo pata
Copyright © Miroslav Křivánek, Floorplans s.r.o. 2011, Na Vysočanských vinicích 823/6, Praha 9, 190 00
Webdesign a tvorba webových stránek Lukáš Vik